top of page
Поиск
  • Фото автораMila Lerner

Електронна Коаліція - що воно таке?

Обновлено: 17 июл. 2019 г.

Ми щодня стикаємося з тим, що для отримання будь-яких державних або адміністративних послуг нам доводиться витрачати свої нерви та дорогоцінний час тільки на те, щоб просидіти півдня в чергах, заповнити та підписати численні папірці, підшити їх у паперову папку (не дай вам боже занести пластикову папку або флешку!), віддати в руки співробітнику та не забути щиро вклонитися (гаразд, останній пункт дещо зайвий. Хоча…). Потім ще декілька разів переробляти все наново, тому що намісці адекватних інструкцій нема, офіційні сайти не поновлювалися з часів модемів та дискет, а співробітник посилає на сайт або гарячу лінію, яка також посилає на сайт...


Що ж бачить державний службовець зі свого боку? Він (або вона) бачить численні кіпи паперу, анкет, декларацій, зошитів та реєстрів. Гігабайти даних в десятках неспівпадаючих форматів, які можливо поєднати лише руками в ексель-таблицях. Суперечливі інструкції, що майже неможливо виконати. Комп’ютери та сервери, на яких грав в перший Doom ще твій дідусь. Та розлючені люди навколо.

На жаль, цей дещо глузливий опис – не сюрреалізм та навіть не анекдот. Це важка реальність для будь-якої людини, що стикається з необхідністю отримати чи надати державну послугу, або взагалі якимось чином комунікувати з державою, яка замість спрощення життя своїм громадянам додає все нові перепони.


В Україні зараз навіть занадто багато проблем та запитань, які потрібно хоча б розпочати вирішувати. Серед них - комунікація людини з будь-яким муніципалітетом або місцевим органом, що перетворюється на суцільне пекло. Пересічний громадянин майже не має можливостей впливати на витрати місцевих бюджетів, хоча саме потреби громадян повинні бути базою для складання кошторисів усіх рівнів. Непрозорість системи, купа бюрократичної волокити, внутрішні інструкції, що суперечать законам та Конституції - це прямий шлях до тотальної корупції. Саме для цього ми створили Електронну Коаліцію України.


Коаліція – це перш за все об’єднання людей навколо якоїсь ідеї, мети або загальної стратегії. Воно може бути тривалістю в життя, а може – лише кілька днів. Головне – мета та її досягнення.


Електронна – тому що ми живемо у сучасному світі, де велика частина людей не уявляє свого життя без смартфона та електронних помічників.


Наша мета – створити вільну, аполітичну та фінансово незалежну систему електронного суспільства, яка об’єднає державу, бізнес та громадян. Не тільки створити, а й забезпечити систематичність розвитку.


Уявіть собі, що ви можете отак просто взяти смартфон, зайти в додаток та кількома кліками отримати закордонний паспорт або будь-який дозвіл, перевірити, як там влада прокручує кошти з ваших податків, де їде ваша маршрутку або потяг, куди та як школи витратила зібрані з батьків кошти чи вказати державі, що потрібно саме тут поставити лавочку або ігровий майданчик і т.д. Фактично - вся держава у вашій кишені.


Щоб створити таке диво, одного проекту замало, тут потрібен цілий пул рішень, величезна команда розробників, фінансування та лобісти в державному секторі.

Саме така концепція нашої роботи. Ми створюємо маркетплейс - місце, де розробники можуть ділитися ідеями для покращення життя в Україні, знаходити помічників та кошти, впроваджувати свої наробітки та проекти. Найголовніше, тут можна відстежити ефективність кожного учасника ринку, рейтинги на основі відгуків реальних користувачів. У сучасному світі - це більш ніж можливо!


Ми не політична організація, не маємо відношення до бізнесу та не маємо на меті отримання прибутків. Ми - команда професіоналів, що хоче найкращого майбутнього перш за все для себе, а отже - для своєї країни.


Отже, як саме ми працюємо? Давайте по пунктах.

1. Що ми таке? Самостійна аполітична організація технократів з відкритою технологією, яка консолідує всі доступні внутрішні і зовнішні ресурси (людські та фінансові) у галузі діджиталізації суспільства та державних послуг

2. Які наші функції? Розробка загальних стандартів, концептів референсних рішень, метрик для оцінки, середовища та оптимальних рішень.

3. Що нас мотивує? Доступ до всього ринку (об'єктів і суб'єктів) рішень, можливість підняти власний рейтинг для майбутніх партнерів (роботодавців, коллег і т.п.), можливість прийняти участь у розбудові держави та покращенні власного життя

4. Як ми монетизуємось? Внески учасників-юридичних осіб, пропорційно їх оборотам від продуктів, які підключені до Коаліції. Повинна захищати від корупції (в т.ч. великих лобістів або від осіб з владними повноваженнями), а також страхували навіть при зміні складу учасників, включаючи керівництво.

5. Як ми приймаємо рішення? Вага голосу пропорційна частці внеску, при чому зарплата члена та/або фінансовий еквівалент волонтерської участі є внеском. Суттєві зміни можливі тільки при наборі ¾ голосів.

6. Що захищає від зловживань? Неможливість продажу організації або отримання більшої ваги голосу ніж 10% (все інше розподіляється між іншими пропорційно)

7. Чим ми корисні для вас? Для розробників та проектів - ми стаємо акселератором, який допоможе знайти інвестора та клієнтів. Для бізнесу - пошук та розробка відповідних рішень (також на запит). Для держави - створення електронних реєстрів, єдиних баз даних, електронних рішень для спрощення діяльності. Для громадян - розробка інструментів для відстеження ефективності використання ресурсів держави, “держава в смартфоні”.

8. Який продукт ми створюємо? "Система електронного моніторингу" (СЕМ) - автономна і децентралізована, для збору і незалежної публікації інформації по суб'єктах і об'єктах ринку eGovernment, а також їх активності / ефективності. Використовується як основний маркетплейс. Система полегшує доступ замовників до незалежного рейтингу рішень/послуг/розробників, а виконавців до замовлень, фінансових та інших ресурсів на цьому ринку.

9. Які технології ми використовуємо? Гібрид Wiki + BlockChain + GoogleAnalytics + RSS у вигляді пакету стандартів, з акцентом на авто-збір і консолідацію метрик, рейтингування ефективності (з урахуванням відгуків кінцевих споживачів), легко вбудовується в будь-яку організацію-учасника (більше подробиць - у відповідних темах на Форумі).

10. Чи можемо ми заробити щось? Так. Можливі похідні платні сервіси для бізнесу та держави, наприклад збір, дослідження та систематизація інформації, у т.ч. проблем, тенденцій та їн.

11. Які проблеми ми ще повинні вирішити?

  • Немає єдиних метрик та критеріїв оцінок для рейтингів єдиної бази рішень;

  • Відсутність онлайн та електроної комунікацій з держслужбовцями та держ-замовниками;

  • Не притримання міжнародних стандартів ведення технічної документації в держсекторі, експлуатуємих систем;

  • Нестача кваліфікованих кадрів та якісних ІТ-рішень рішень в держсекторі;

  • Недоступність грантів для переважної більшості учасників ринку, а у донорів - інформації про проекти;

  • Безліч "сліпих зон" в сфері і як слідство - недофінансування найважливіших напрямків державою та інвесторами;

  • Обмеженість держсектора в діях та дій з ним, через недоліки законодавчої бази;

  • Сумнівна оцінка "кращих рішень" на підставі суб'єктивних/корупційних висновків, в тому числі при відсутності аналізу державної політики;

12. Чим ви можете допомогти? Долучитися до Коаліції, принесті свій досвід, ідеї, безцінний час та проекти. Порадити цікаві рішення, спеціалістів, донорів, учасників.


Ось що таке Електронна Коаліція України, якщо дуже коротко. Та ми прагнемо бути значно більшим, ніж записані на сайті слова та гучні лозунги. Ми хочемо діяти вже зараз. Ми хочемо трансформувати Україну вже зараз. Для цього нам потрібні ви. Ким би ви не були, де б не працювали - ми чекаємо на вас.

54 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page